Branża pomaga w walce z pandemią!

nagłówek

element
 Abplanalp Polska
Abplanalp


​Firma Abplanalp wspólnie z Haas uczestniczy w produkcji przyłbic ochronnych w firmie FastPart ze Szczecina.
element
​Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM

AFM DEFUMFirma AFM Defum rozpoczęła bezinteresowną produkcję adapterów do masek pełnotwarzowych dla naszych dzielnych Lekarzy, Pielęgniarek i Ratowników Medycznych - oczywiście obróbką skrawaniem. Na pierwszy ogień poszła popularna maska Subea Easybreath:
• wykonana z aluminium PA6,
• dopasowana do oryginalnego złącza,
• uszczelnia się na oryginalnym o-ringu,
• posiada dwa otwory pod standardowe filtry do respiratorów DAR (możliwe inne złączą na żądanie).

W kolejnych dniach powstanie projekt i prototyp adaptera do maski Subea Easybreath 500.
Firma zachęca do wzięcia udziału w akcji 'Maska dla Medyka" www.maskadlamedyka.pl

element
Akademia Górniczo-HutniczaAkademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

AGH
Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej
 stworzyli aplikację Aider. Ma ona za zadanie pomóc osobom, które nie mogą wychodzić z domu w tym trudnym okresie, a potrzebują np. dostarczenia zakupów.

Po uruchomieniu aplikacji użytkownik ma do wyboru dwa tryby – wolontariusza lub osoby, która potrzebuje pomocy (osoba starsza, niepełnosprawna lub objęta kwarantanną).
Dodatkowo AGH drukuje na drukarkach 3D elementy do przyłbic ochronnych dla medyków.

element
​ CadXpert Systemy Druku 3D
CADXPERT

Firma CadXpert przekazała pakiet rewizji adapterów 3M-6200-DAR dla OSP Milówka i bardzo angażuje się w walkę z epidemią.
Firma stara się w pełni wykorzystać możliwości druku 3D i pomóc jak największej liczbie osób w dostarczeniu niezbędnego sprzętu zabezpieczającego ich zdrowie.
Potrzebujesz pomocy? Napisz do CadXpert!
element
 IceTech Polska
icetechFirma IceTech Polska włączyła się w akcje produkcji przyłbic pomocnych przy zabezpieczeniu przed zarażeniem koronowirusem. Orientacyjny koszt wykonania jednej z przyłbic to 2zł. Cały czas szukają dostawców tańszych materiałów, aby koszt obniżyć i wykonać ich jak najwięcej. Przyłbice są przekazywane bezpłatnie wśród służb medycznych, szpitali, hospiciów, ratowników medycznych jak również domów opieki dla osób starszych. Do tej pory firma IceTech wszystkie materiały kupiła z własnych środków finansowych, jednak potrzeby są co raz większe. Pracownicy Icetech Polska oraz zaprzyjaźnione z ich firmą osoby wykonują przyłbice charytatywnie jednak bez Waszej pomocy nie będą w stanie podołać temu wyzwaniu. Prosimy Państwa o wsparcie finansowe lub zakup materiałów. Szczegóły dotyczące potrzebnych materiałów w wiadomościach prywatnych. Prosimy o kontakt email jola@icetech.pl, messenger lub Tel. 783 438 351
element
​ Protekt

Protekt

​Firma Protekt uruchomiła produkcję maseczek ochronnych. Maseczki zostaną rozdysponowane pośród pracowników oraz przekazane potrzebującym szpitalom.

Na ten moment maseczki uszyte są z warstwy bawełny i warstwy flizeliny. Nie są to maseczki atestowane, ponieważ, w tym momencie dostęp do potrzebnych półproduktów na rynku jest utrudniony.element
Sieć Badawcza Łukasiewicz i Instytut Tele- i Radiotechniczny

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny rozpoczął pracę nad stworzeniem linii technologicznej do produkcji maseczek jednorazowych metodą zgrzewania ultradźwiękowego, razem z Siecią Badawczą Łukasiewicz - Instytutem Biopolimerów i Włókien Chemicznych.
Trzy planowane linie pozwolą na produkcje do około 90 maseczek na minutę, które spełnią normy FFP2 - a to znaczy, że będą mogły być wykorzystywane w realizacji szpitalnych procedur medycznych, czyli tam, gdzie są teraz najbardziej potrzebne. Produkcja będzie realizowana na potrzeby wskazanych placówek medycznych i pozwoli wytworzyć około 60 000 maseczek dziennie. Niedługo planowane jest urochomienie pierwszych testów maszyn. 

element
​ Wadim Plast

wadim plast

Firma Wadim Plast produkuje dzień i noc elementy do przyłbic ochronnych, które przekazują szpitalom w całej Polsce! Całość produkcji realizują non-profit! 

UWAGA! poszukiwani dostawcy szyb z folii PET.
Jeżeli ktoś z naszych obserwatorów wie jak pomóc, bardzo prosimy o kontakt z firmą Wadim Plast.element
Uniwersytet Technologiczno-PrzyrodniczyUniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy

utpUniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy wykorzystując potencjał naukowy i technologiczny produkuje przyłbice ochronne, by wesprzeć regionalną służbę zdrowia i służby publiczne w walce z koronawirusem.

Przyłbice są wycinane na ploterach laserowych i ręcznie składane. Równolegle uzupełnieniem tej produkcji jest druk 3D. Specjalistyczne maski ochronne zostały przekazane m.in. bydgoskim szpitalom: Szpitalowi Uniwersyteckiemu nr 1 im. dr. A. Jurasza, Szpitalowi Uniwersyteckiemu nr 2 im. dr. J. Biziela, Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu im. E. Warmińskiego, Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, 10. Wojskowemu Szpitalowi Klinicznemu oraz Kujawsko-Pomorskiemu Centrum Pulmunologii, a także szpitalom w Grudziądzu, Toruniu, Nakle nad Notecią, Chełmnie i Żninie.