Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego od lat działa na rzecz budowania i wzmacniania gospodarki regionu. Przedsiębiorcom oferowane jest wsparcie na każdym etapie ich rozwoju. Województwo kujawsko-pomorskie jest doskonałym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej, gdyż oferuje system wparcia inwestycji oraz kilkanaście stref rozwoju gospodarczego. Środki z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczane są na inwestycje, nowoczesne technologie, promowanie lokalnych marek, uzbrojenie terenów pod inwestycje dla przedsiębiorców. Pod skrzydłami samorządu województwa powstały warunki przyjazne dla przedsiębiorców, w tym inwestorów spoza regionu i spoza kraju. Wyznaczają je m. in. uzbrojone tereny pod inwestycje przemysłowe.


Zaletą regionu Kujaw i Pomorza jest także gęsta i dobrze rozlokowana infrastruktura drogowa. To w nim też krzyżują się międzynarodowe linie kolejowe, a Port Lotniczy w Bydgoszczy umożliwia dostępność do odległych zakątków świata.


Gałęzią przemysłu niezwykle istotną dla rozwoju gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego jest branża narzędziowo-przetwórcza. Urząd Marszałkowski pragnie więc wesprzeć wydarzenie, które każdego roku przyczynia się do promocji branży i naszego regionu. Partnerstwo Strategiczne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest dużym wyróżnieniem, które z pewnością podniesie rangę wydarzenia INNOFORM®.